-
$36,400 FeaturedNew Volkswagen Golf 2022New Volkswagen Golf 2022 FeaturedVolkswagen Golf Base 2.0T GERMAN SPEC BRAND NEW
Explore a wide selection of verified new Volkswagen Golf 2022 for sale in Dubai. Buy and sell new Volkswagen Golf 2022 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Volkswagen Golf
Looking for the perfect new Volkswagen Golf 2022 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Volkswagen Golf 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Volkswagen Golf 2022 starting at an average price of 133,000 AED. Each of our Golf 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Golf 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Volkswagen Golf 2022 for you, across Dubai.
| Price | AED 133,000 - AED 133,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 290BHP |
| Torque | 380Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 14.1Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4384mm |
| Width | 1699mm |
| Height | 1466mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 343L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.8sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Volkswagen Golf 2022 available for sale in Dubai.
The starting price of new Volkswagen Golf 2022 in Dubai is AED 133,000.