-
-
Warranty
$43,600Used Audi e-tron 2021Used Audi e-tron 2021Audi e-tron 2021 Audi E-Tron 55 Quattro S-Line, 2029 Audi Warranty, Audi Service History, GCC-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Audi e-tron 2021 for sale in Dubai. Buy and sell used Audi e-tron 2021 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi e-tron (all)
| Audi e-tron 2021 trims | Price* |
|---|---|
| e-tron 55 Quattro 2021 | AED 159,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Audi e-tron 2021 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi e-tron 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Audi e-tron 2021 starting at an average price of 159,000 AED. Each of our e-tron 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right e-tron 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi e-tron 2021 for you, across Dubai.
| Price | AED 159,000 - AED 159,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 402BHP |
| Torque | 664Nm |
| Battery size | 95kWh |
| Battery Range | 356km |
| Length | 4901mm |
| Width | 1935mm |
| Height | 1616mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 660L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.7sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Audi e-tron 2021 available for sale in Dubai.
The starting price of used Audi e-tron 2021 in Dubai is AED 159,000.