Explore a wide selection of verified used Chrysler Pacifica 2018 for sale in Dubai. Buy and sell used Chrysler Pacifica 2018 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Chrysler Pacifica
| Chrysler Pacifica 2018 trims | Price* |
|---|---|
| Pacifica Limtied 3.6L 2018 | AED 50,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Chrysler Pacifica 2018 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Chrysler Pacifica 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Chrysler Pacifica 2018 starting at an average price of 50,000 AED. Each of our Pacifica 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Pacifica 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Chrysler Pacifica 2018 for you, across Dubai.
| Price | AED 50,000 - AED 50,000 |
| Body Type | Van |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 291 BHP |
| Torque | 355 Nm |
| Engine capacity | 3.6 L |
| Mileage | |
| Fuel Tank Capacity | 71.9 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5176 mm |
| Width | 2022 mm |
| Height | 1777 mm |
| Seating capacity | 8 seater |
| Boot Space | 915 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec |
| Top Speed | 185 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Chrysler Pacifica 2018 available for sale in Dubai.
The starting price of used Chrysler Pacifica 2018 in Dubai is AED 50,000.