Explore a wide selection of verified used Chrysler Pacifica 2018 for sale in UAE. Buy and sell used Chrysler Pacifica 2018 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Chrysler Pacifica
Looking for the perfect used Chrysler Pacifica 2018 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Chrysler Pacifica 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Chrysler Pacifica 2018 starting at an average price of 50,000. Each of our Pacifica 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Pacifica 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Chrysler Pacifica 2018 for you, across UAE.
| Price | 50,000 - 50,000 |
| Body Type | Van |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 291 BHP |
| Torque | 355 Nm |
| Engine capacity | 3.6 L |
| Mileage | |
| Fuel Tank Capacity | 71.9 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5176 mm |
| Width | 2022 mm |
| Height | 1777 mm |
| Seating capacity | 8 seater |
| Boot Space | 915 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec |
| Top Speed | 185 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Chrysler Pacifica 2018 available for sale in UAE.
The starting price of used Chrysler Pacifica 2018 in UAE is 50,000.