-
-
Warranty
Used Fiat 500X 2024
Used Fiat 500X 2024Fiat 500X AED 957 P.M • 0% Downpayment • Fiat 500X Cross Look • 1 Year Warranty-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Fiat 500X 2024 for sale in Dubai. Buy and sell used Fiat 500X 2024 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Fiat 500X
Looking for the perfect used Fiat 500X 2024 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Fiat 500X 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Fiat 500X 2024 starting at an average price of 49,950 AED. Each of our 500X 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 500X 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Fiat 500X 2024 for you, across Dubai.
| Price | AED 49,950 - AED 49,950 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 140BHP |
| Torque | 230Nm |
| Engine capacity | 1.4L |
| Mileage | 12Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 48L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4248mm |
| Width | 1796mm |
| Height | 1600mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 245L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9.8sec |
| Top Speed | 190km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Fiat 500X 2024 available for sale in Dubai.
The starting price of used Fiat 500X 2024 in Dubai is AED 49,950.