-
$35,600 FeaturedUsed Porsche Cayenne 2013Used Porsche Cayenne 2013 FeaturedPorsche Cayenne PORSCHE CAYENNE GTS 4.8L 2013 | MANSORY CARBON FIBER BONNET | WALD AERO KIT | GTS INTERIOR PACKAGE -
Explore a wide selection of verified used Porsche Cayenne 2013 for sale in Dubai. Buy and sell used Porsche Cayenne 2013 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Porsche Cayenne
| Porsche Cayenne 2013 trims | Price* |
|---|---|
| Cayenne GTS 2013 | 44,500 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Porsche Cayenne 2013 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Porsche Cayenne 2013 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Porsche Cayenne 2013 starting at an average price of 45,000. Each of our Cayenne 2013 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Cayenne 2013 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Porsche Cayenne 2013 for you, across Dubai.
| Price | 45,000 - 129,900 |
| Body Type | SUV/Crossover , Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 345 BHP - 739 BHP |
| Torque | 500 Nm - 950 Nm |
| Engine capacity | 3 L - 4 L |
| Mileage | 6 Km/L - 14 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 75 L - 90 L |
| Cylinders | 6 & 8 Cylinders |
| Length | 4930 mm |
| Width | 1983 mm - 2194 mm |
| Height | 1654 mm - 1698 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 621 L - 772 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.7 sec - 6.2 sec |
| Top Speed | 248 km/h - 295 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 used Porsche Cayenne 2013 available for sale in Dubai.
The starting price of used Porsche Cayenne 2013 in Dubai is 45,000.