Starting from 831,900
|
108.4kWh
|
536BHP
|
Automatic
|
|
Electric
|
600km
|
4 seater
|
|
Automatic
|
4 seater
|
Mercedes Benz EQS 680 price in UAE starts from 831,900. Prices of Mercedes Benz EQS 680 trims can vary from dealership to dealership based on factors such as discounts, warranty, and additional features.
| EQS 680 Trims | Prices |
|---|---|
| EQS 680 Maybach | 831,900 |
| Mercedes Benz EQS 680 in UAE | Average starting price |
|---|---|
| Mercedes Benz EQS 680 in Dubai | 249,999 |
| Price | 831,900 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 536BHP |
| Torque | 729Nm |
| Battery size | 108.4kWh |
| Battery Range | 600km |
| Length | 5125mm |
| Width | 1959mm |
| Height | 1718mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | TBD |
| Acceleration (0-100 KM/H) | TBD |
| Top Speed | TBD |
| Drive type | All Wheel Drive |
The price of a Mercedes Benz EQS 680 in the UAE is 831,900.
The manufacturer suggested fuel economy of Mercedes Benz EQS 680 is 600km.
The trims for Mercedes Benz EQS 680 are Maybach.
The top speed of Mercedes Benz EQS 680 is TBD.
The fuel tank capacity of Mercedes Benz EQS 680 is TBD.
Explore more than 30,000 new & used cars for sale in uae from over 350 trusted dealerships.