Explore a wide selection of verified used Hyundai Sonata 2010 for sale in Sharjah. Buy and sell used Hyundai Sonata 2010 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Hyundai Sonata
Looking for the perfect used Hyundai Sonata 2010 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Hyundai Sonata 2010 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Hyundai Sonata 2010 starting at an average price of 15,000 AED. Each of our Sonata 2010 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sonata 2010 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Hyundai Sonata 2010 for you, across Sharjah.
| Price | AED 15,000 - AED 15,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 150 BHP - 194 BHP |
| Torque | 192 Nm - 250 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 2.5 L |
| Mileage | 12 Km/L - 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4900 mm - 4910 mm |
| Width | 1765 mm - 1859 mm |
| Height | 1445 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 441 L - 453 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8 sec - 10 sec |
| Top Speed | 210 km/h - 220 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Hyundai Sonata 2010 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Hyundai Sonata 2010 in Sharjah is AED 15,000.