-
-
Warranty
$29,972 FeaturedUsed Lexus ES300h 2020Used Lexus ES300h 2020 FeaturedLexus ES300h 300h 2.5-
Warranty
-
-
Explore a wide selection of verified used Lexus ES300h 2020 for sale in Sharjah. Buy and sell used Lexus ES300h 2020 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus ES300h
Looking for the perfect used Lexus ES300h 2020 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus ES300h 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Lexus ES300h 2020 starting at an average price of 110,000 AED. Each of our ES300h 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right ES300h 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus ES300h 2020 for you, across Sharjah.
| Price | AED 110,000 - AED 110,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 204 BHP |
| Torque | 356 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 17 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 50 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4975 mm |
| Width | 1865 mm |
| Height | 1445 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 450 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8 sec |
| Top Speed | 260 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & Four Wheel Drive |
There are 2 used Lexus ES300h 2020 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Lexus ES300h 2020 in Sharjah is AED 110,000.