Explore a wide selection of verified used Lexus IS300 2020 for sale in Sharjah. Buy and sell used Lexus IS300 2020 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus IS300
Looking for the perfect used Lexus IS300 2020 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus IS300 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Lexus IS300 2020 starting at an average price of 80,000. Each of our IS300 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right IS300 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus IS300 2020 for you, across Sharjah.
| Price | 80,000 - 80,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 241BHP |
| Torque | 350Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 11Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4665mm |
| Width | 1810mm |
| Height | 1430mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 480L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Lexus IS300 2020 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Lexus IS300 2020 in Sharjah is 80,000.