-
-
Warranty
$95,900Used Lexus LC500 2024Used Lexus LC500 2024Lexus LC500 Titanium 5.0L Titanium 5.0L | V8 Performance | 5,000 KM | Luxury | 471 HP | Like New | Perfect Cond-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Lexus LC500 2024 for sale in Sharjah. Buy and sell used Lexus LC500 2024 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus LC500
Looking for the perfect used Lexus LC500 2024 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus LC500 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Lexus LC500 2024 starting at an average price of 350,000 AED. Each of our LC500 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right LC500 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus LC500 2024 for you, across Sharjah.
| Price | AED 350,000 - AED 350,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 471 BHP |
| Torque | 540 Nm |
| Engine capacity | 5 L |
| Mileage | 5 Km/L - 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 82 L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4770 mm |
| Width | 1920 mm |
| Height | 1345 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 300 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5 sec |
| Top Speed | 280 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Lexus LC500 2024 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Lexus LC500 2024 in Sharjah is AED 350,000.