-
-
Warranty
$32,697 FeaturedUsed Lexus LS500 2018Used Lexus LS500 2018 FeaturedLexus LS500 500 3.5-
Warranty
-
-
Explore a wide selection of verified used Lexus LS500 2018 for sale in Sharjah. Buy and sell used Lexus LS500 2018 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus LS500
Looking for the perfect used Lexus LS500 2018 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus LS500 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Lexus LS500 2018 starting at an average price of 120,000 AED. Each of our LS500 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right LS500 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus LS500 2018 for you, across Sharjah.
| Price | AED 120,000 - AED 139,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 416BHP |
| Torque | 600Nm |
| Engine capacity | 3.5L |
| Mileage | 5Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 82L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5235mm |
| Width | 1900mm |
| Height | 1460mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 450L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5sec |
| Top Speed | 280km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 used Lexus LS500 2018 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Lexus LS500 2018 in Sharjah is AED 120,000.