-
$45,200Used Mercedes Benz G63 AMG 2016Used Mercedes Benz G63 AMG 2016Mercedes Benz G63 AMG MERCEDES-BENZ G 63 AMG 2016 Std 5.5L/V8
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz G63 AMG 2016 for sale in Sharjah. Buy and sell used Mercedes Benz G63 AMG 2016 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz G-Class
| Mercedes Benz G63 AMG 2016 trims | Price* |
|---|---|
| G63 AMG Std 5.5L 2016 | AED 165,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mercedes Benz G63 AMG 2016 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz G63 AMG 2016 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz G63 AMG 2016 starting at an average price of 165,000 AED. Each of our G63 AMG 2016 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right G63 AMG 2016 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz G63 AMG 2016 for you, across Sharjah.
| Price | AED 165,000 - AED 165,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 577BHP |
| Torque | 627Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 6Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 100L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4669mm |
| Width | 1931mm |
| Height | 1969mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 667L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz G63 AMG 2016 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Mercedes Benz G63 AMG 2016 in Sharjah is AED 165,000.