-
$12,600 FeaturedUsed Toyota Highlander 2017Used Toyota Highlander 2017 FeaturedToyota Highlander 2017 TOYOTA HIGHLANDER LE SILVER READY 5TDZZRFH7HS209940 (Export only)
Explore a wide selection of verified used Toyota Highlander 2017 for sale in Sharjah. Buy and sell used Toyota Highlander 2017 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Highlander
Looking for the perfect used Toyota Highlander 2017 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Highlander 2017 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Toyota Highlander 2017 starting at an average price of 0 AED. Each of our Highlander 2017 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Highlander 2017 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Highlander 2017 for you, across Sharjah.
| Price | AED 0 - AED 0 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 240 BHP |
| Torque | 237 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 18 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4966 mm |
| Width | 1930 mm |
| Height | 1755 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 658 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Toyota Highlander 2017 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Toyota Highlander 2017 in Sharjah is TBD.