-
$27,100 FeaturedUsed Volkswagen Golf 2024Used Volkswagen Golf 2024 FeaturedVolkswagen Golf Base 2.0T -
Explore a wide selection of verified used Volkswagen Golf 2024 for sale in Sharjah. Buy and sell used Volkswagen Golf 2024 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Volkswagen Golf
Looking for the perfect used Volkswagen Golf 2024 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Volkswagen Golf 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Volkswagen Golf 2024 starting at an average price of 99,000 AED. Each of our Golf 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Golf 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Volkswagen Golf 2024 for you, across Sharjah.
| Price | AED 99,000 - AED 164,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 290BHP |
| Torque | 380Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 14.1Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4384mm |
| Width | 1699mm |
| Height | 1466mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 343L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.8sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 used Volkswagen Golf 2024 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Volkswagen Golf 2024 in Sharjah is AED 99,000.