-
-
-
$10,800New Nissan Sunny 2025New Nissan Sunny 2025Nissan Sunny SV 1.5L Petrol 2025 Model Export Price @ 39,500 AED -
-
-
-
-
Explore a wide selection of verified new Nissan Sunny 2025 for sale in UAE. Buy and sell new Nissan Sunny 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Sunny
Looking for the perfect new Nissan Sunny 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Sunny 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 8 listings of Nissan Sunny 2025 starting at an average price of 37,000. Each of our Sunny 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sunny 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Sunny 2025 for you, across UAE.
| Price | 37,000 - 42,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 118 BHP |
| Torque | 149 Nm |
| Engine capacity | 1.6 L |
| Mileage | 17 Km/L - 18 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 41 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4496 mm |
| Width | 1740 mm |
| Height | 1455 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 416 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 8 new Nissan Sunny 2025 available for sale in UAE.
The starting price of new Nissan Sunny 2025 in UAE is 37,000.