-
- Right Hand
$456,996 PremiumNew Ferrari 296 GTB 2027New Ferrari 296 GTB 2027 PremiumFerrari 296 GTB Speciale RHD - September delivery (Export only)- Right Hand
Explore a wide selection of verified new Ferrari 296 GTB 2027 for sale in UAE. Buy and sell new Ferrari 296 GTB 2027 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ferrari 296 GTB
Looking for the perfect new Ferrari 296 GTB 2027 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ferrari 296 GTB 2027 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Ferrari 296 GTB 2027 starting at an average price of 0 AED. Each of our 296 GTB 2027 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 296 GTB 2027 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ferrari 296 GTB 2027 for you, across UAE.
| Price | AED 0 - AED 0 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 819BHP |
| Torque | 740Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4565mm |
| Width | 1958mm |
| Height | 1187mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 2.9sec |
| Top Speed | 330km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 new Ferrari 296 GTB 2027 available for sale in UAE.
The starting price of new Ferrari 296 GTB 2027 in UAE is TBD.