Explore a wide selection of verified new Ferrari SF90 2022 for sale in UAE. Buy and sell new Ferrari SF90 2022 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ferrari SF90
Looking for the perfect new Ferrari SF90 2022 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ferrari SF90 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Ferrari SF90 2022 starting at an average price of 1,350,000. Each of our SF90 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right SF90 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ferrari SF90 2022 for you, across UAE.
| Price | 1,350,000 - 1,350,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 986BHP |
| Torque | 800Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 6Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 68L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4710mm |
| Width | 1972mm |
| Height | 1186mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 74L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 2.5sec |
| Top Speed | 340km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Ferrari SF90 2022 available for sale in UAE.
The starting price of new Ferrari SF90 2022 in UAE is 1,350,000.