Explore a wide selection of verified new GMC Sierra 2024 for sale in UAE. Buy and sell new GMC Sierra 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
GMC Sierra
Looking for the perfect new GMC Sierra 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned GMC Sierra 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 3 listings of GMC Sierra 2024 starting at an average price of 410,000 AED. Each of our Sierra 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sierra 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand GMC Sierra 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 410,000 - AED 410,000 |
| Body Type | Pick Up Truck |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 310BHP |
| Torque | 471Nm |
| Engine capacity | 2.7L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 91L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 5886mm |
| Width | 2063mm |
| Height | 1917mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 3 new GMC Sierra 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new GMC Sierra 2024 in UAE is AED 410,000.