Explore a wide selection of verified new GMC Sierra 2025 for sale in UAE. Buy and sell new GMC Sierra 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
GMC Sierra
| GMC Sierra 2025 trims | Price* |
|---|---|
| Sierra 5.3L V8 AT4 Regular Cab (AWD) 2025 | AED 182,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new GMC Sierra 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned GMC Sierra 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 3 listings of GMC Sierra 2025 starting at an average price of 198,500 AED. Each of our Sierra 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sierra 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand GMC Sierra 2025 for you, across UAE.
| Price | AED 198,500 - AED 229,000 |
| Body Type | Pick Up Truck |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 310BHP |
| Torque | 471Nm |
| Engine capacity | 2.7L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 91L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 5886mm |
| Width | 2063mm |
| Height | 1917mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 3 new GMC Sierra 2025 available for sale in UAE.
The starting price of new GMC Sierra 2025 in UAE is AED 198,500.