-
-
Warranty
$62,900New Infiniti QX80 2023New Infiniti QX80 2023Infiniti QX80 Sensory 8 5.6L 2023 Infiniti QX80 Sensory American Specs | Agency Warranty-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified new Infiniti QX80 2023 for sale in UAE. Buy and sell new Infiniti QX80 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Infiniti QX80
Looking for the perfect new Infiniti QX80 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Infiniti QX80 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Infiniti QX80 2023 starting at an average price of 229,750. Each of our QX80 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right QX80 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Infiniti QX80 2023 for you, across UAE.
| Price | 229,750 - 229,750 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 450 BHP |
| Torque | 700 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 85 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5364 mm |
| Width | 2116 mm |
| Height | 1946 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 270 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7 sec |
| Top Speed | 190 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Infiniti QX80 2023 available for sale in UAE.
The starting price of new Infiniti QX80 2023 in UAE is 229,750.