-
-
New Jetour Dashing 2024
Jetour Dashing 1.6 TURBO, AUTOMATIC, FULL OPTION, 2024 MODEL, 20" ALLOY WHEELS, LEATHER SEATS, PANORAMIC SUNROOF, 3 -
-
-
-
Explore a wide selection of verified new Jetour Dashing 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Jetour Dashing 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Jetour Dashing
| Jetour Dashing 2024 trims | Price* |
|---|---|
| Dashing 1.6L Turbo 2024 | AED 65,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Jetour Dashing 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Jetour Dashing 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 6 listings of Jetour Dashing 2024 starting at an average price of 59,500 AED. Each of our Dashing 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Dashing 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Jetour Dashing 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 59,500 - AED 69,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 194BHP |
| Torque | 290Nm |
| Engine capacity | 1.6L |
| Mileage | 13Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 57L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4590mm |
| Width | 1900mm |
| Height | 1685mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 6 new Jetour Dashing 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Jetour Dashing 2024 in UAE is AED 59,500.