-
$19,700New Jetour X90 Plus 2024New Jetour X90 Plus 2024Jetour X90 Plus 2.0T JETOUR X90 PRO FULL OPTION 2024 MODEL
Explore a wide selection of verified new Jetour X90 Plus 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Jetour X90 Plus 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Jetour X90 Plus
Looking for the perfect new Jetour X90 Plus 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Jetour X90 Plus 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Jetour X90 Plus 2024 starting at an average price of 72,000 AED. Each of our X90 Plus 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right X90 Plus 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Jetour X90 Plus 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 72,000 - AED 72,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 197BHP |
| Torque | 390Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 11Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4858mm |
| Width | 1925mm |
| Height | 1780mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 510L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 new Jetour X90 Plus 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Jetour X90 Plus 2024 in UAE is AED 72,000.