Explore a wide selection of verified new MG RX5 2026 for sale in UAE. Buy and sell new MG RX5 2026 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
MG RX5
Looking for the perfect new MG RX5 2026 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned MG RX5 2026 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of MG RX5 2026 starting at an average price of 65,000 AED. Each of our RX5 2026 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right RX5 2026 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand MG RX5 2026 for you, across UAE.
| Price | AED 65,000 - AED 65,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 171 BHP |
| Torque | 275 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4571 mm |
| Width | 1855 mm |
| Height | 1719 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 430 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9.4 sec |
| Top Speed | 190 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 new MG RX5 2026 available for sale in UAE.
The starting price of new MG RX5 2026 in UAE is AED 65,000.