-
-
Warranty
$589,000New Rolls Royce Cullinan 2023New Rolls Royce Cullinan 2023Rolls Royce Cullinan | LIMITED OFFER | BLACK BADGE | NEW | 2023 | V12 | 593 HP | 3-YEAR WARRANTY AND SERVICE-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified new Rolls Royce Cullinan 2023 for sale in UAE. Buy and sell new Rolls Royce Cullinan 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Rolls Royce Cullinan
Looking for the perfect new Rolls Royce Cullinan 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Rolls Royce Cullinan 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Rolls Royce Cullinan 2023 starting at an average price of 2,150,000 AED. Each of our Cullinan 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Cullinan 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Rolls Royce Cullinan 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 2,150,000 - AED 2,150,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 563BHP |
| Torque | 850Nm |
| Engine capacity | 6.7L |
| Mileage | 6Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 100L |
| Cylinders | 12 Cylinders |
| Length | 5341mm |
| Width | 2164mm |
| Height | 1835mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 600L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.7sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Rolls Royce Cullinan 2023 available for sale in UAE.
The starting price of new Rolls Royce Cullinan 2023 in UAE is AED 2,150,000.