-
-
New Xiaomi SU7 2024
New Xiaomi SU7 2024Xiaomi SU7 Max AWD XIAOMI SU7 MAX Model 2024, Color Elegant Grey -
New Xiaomi SU7 2024
New Xiaomi SU7 2024Xiaomi SU7 XIAOMI SU7 MAX Model 2024, Color Aqua Blue (Export Price) -
Explore a wide selection of verified new Xiaomi SU7 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Xiaomi SU7 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Xiaomi SU7
| Xiaomi SU7 2024 trims | Price* |
|---|---|
| SU7 Max AWD 2024 | 169,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Xiaomi SU7 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Xiaomi SU7 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 4 listings of Xiaomi SU7 2024 starting at an average price of 169,999. Each of our SU7 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right SU7 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Xiaomi SU7 2024 for you, across UAE.
| Price | 169,999 - 169,999 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 295 BHP - 673 BHP |
| Torque | 400 Nm - 838 Nm |
| Battery size | 73.6 kWh - 101 kWh |
| Battery Range | 668 km - 800 km |
| Length | 4997 mm |
| Width | 1963 mm |
| Height | 1455 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 517 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 2.8 sec - 3.5 sec |
| Top Speed | 220 km/h - 300 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 4 new Xiaomi SU7 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Xiaomi SU7 2024 in UAE is 169,999.