-
-
-
Warranty
$38,100Used Audi Q8 2019Used Audi Q8 2019Audi Q8 2019 Audi Q8 55TFSI Quattro S-line, 1 Year Warranty Unlimited Km, Full Service History, GCC-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Audi Q8 2019 for sale in UAE. Buy and sell used Audi Q8 2019 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi Q8 (all)
| Audi Q8 2019 trims | Price* |
|---|---|
| Q8 55 TFSI quattro Luxury 3.0L (340 HP) 2019 | 105,000 |
| Q8 55 TFSI quattro S-Line 3.0L (340 HP) 2019 | 169,999 |
| Q8 55 TFSI quattro 3.0L SUV 2019 | 179,999 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Audi Q8 2019 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi Q8 2019 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Audi Q8 2019 starting at an average price of 115,000. Each of our Q8 2019 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Q8 2019 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi Q8 2019 for you, across UAE.
| Price | 115,000 - 139,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 340BHP |
| Torque | 500Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 85L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4986mm |
| Width | 1995mm |
| Height | 1705mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 605L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.9sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 used Audi Q8 2019 available for sale in UAE.
The starting price of used Audi Q8 2019 in UAE is 115,000.