Explore a wide selection of verified used Chevrolet Suburban 2015 for sale in UAE. Buy and sell used Chevrolet Suburban 2015 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Chevrolet Suburban
| Chevrolet Suburban 2015 trims | Price* |
|---|---|
| Suburban LTZ 5.3L 4WD 2015 | AED 65,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Chevrolet Suburban 2015 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Chevrolet Suburban 2015 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Chevrolet Suburban 2015 starting at an average price of 65,000 AED. Each of our Suburban 2015 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Suburban 2015 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Chevrolet Suburban 2015 for you, across UAE.
| Price | AED 65,000 - AED 65,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 355 BHP - 420 BHP |
| Torque | 383 Nm - 460 Nm |
| Engine capacity | 5.3 L - 6.2 L |
| Mileage | 6 Km/L - 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 106 L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 5732 mm |
| Width | 2059 mm |
| Height | 1922 mm |
| Seating capacity | 7 - 8 seater |
| Boot Space | 1175 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7 sec - 8 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive |
There are 1 used Chevrolet Suburban 2015 available for sale in UAE.
The starting price of used Chevrolet Suburban 2015 in UAE is AED 65,000.