Explore a wide selection of verified used Fiat 500 2011 for sale in UAE. Buy and sell used Fiat 500 2011 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Fiat 500
Looking for the perfect used Fiat 500 2011 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Fiat 500 2011 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Fiat 500 2011 starting at an average price of 20,000 AED. Each of our 500 2011 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 500 2011 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Fiat 500 2011 for you, across UAE.
| Price | AED 20,000 - AED 20,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 105 BHP |
| Torque | 131 Nm |
| Engine capacity | 1.4 L |
| Mileage | 15 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 35 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 3546 mm |
| Width | 1627 mm |
| Height | 1488 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 185 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10.7 sec |
| Top Speed | 182 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Fiat 500 2011 available for sale in UAE.
The starting price of used Fiat 500 2011 in UAE is AED 20,000.