Explore a wide selection of verified used GMC Sierra 2019 for sale in UAE. Buy and sell used GMC Sierra 2019 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
GMC Sierra
| GMC Sierra 2019 trims | Price* |
|---|---|
| Sierra 5.3L V8 SLT Crew Cab (AWD) 2019 | 75,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used GMC Sierra 2019 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned GMC Sierra 2019 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of GMC Sierra 2019 starting at an average price of 92,000. Each of our Sierra 2019 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sierra 2019 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand GMC Sierra 2019 for you, across UAE.
| Price | 92,000 - 92,000 |
| Body Type | Pick Up Truck |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 310BHP |
| Torque | 471Nm |
| Engine capacity | 2.7L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 91L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 5886mm |
| Width | 2063mm |
| Height | 1917mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used GMC Sierra 2019 available for sale in UAE.
The starting price of used GMC Sierra 2019 in UAE is 92,000.