Explore a wide selection of verified used Honda CR-V 2012 for sale in UAE. Buy and sell used Honda CR-V 2012 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Honda CR-V
Looking for the perfect used Honda CR-V 2012 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Honda CR-V 2012 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Honda CR-V 2012 starting at an average price of 22,000 AED. Each of our CR-V 2012 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CR-V 2012 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Honda CR-V 2012 for you, across UAE.
| Price | AED 22,000 - AED 22,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 190 BHP |
| Torque | 243 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 12 Km/L - 14 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 53 L - 57 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4706 mm |
| Width | 1866 mm |
| Height | 1681 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 375 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Honda CR-V 2012 available for sale in UAE.
The starting price of used Honda CR-V 2012 in UAE is AED 22,000.