Explore a wide selection of verified used Hyundai Santa Fe 2024 for sale in UAE. Buy and sell used Hyundai Santa Fe 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Hyundai Santa Fe
Looking for the perfect used Hyundai Santa Fe 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Hyundai Santa Fe 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 19 listings of Hyundai Santa Fe 2024 starting at an average price of 77,800 AED. Each of our Santa Fe 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Santa Fe 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Hyundai Santa Fe 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 74,999 - AED 161,999 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid & Petrol |
| Horsepower | 177 BHP - 277 BHP |
| Torque | 246 Nm - 422 Nm |
| Engine capacity | 1.6 L - 2.5 L |
| Mileage | 9 Km/L - 18 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 67 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4785 mm - 4831 mm |
| Width | 1900 mm |
| Height | 1602 mm - 1770 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 413 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7 sec - 9 sec |
| Top Speed | 220 km/h - 240 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |