Explore a wide selection of verified used Kia Pegas 2024 for sale in UAE. Buy and sell used Kia Pegas 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Kia Pegas
Looking for the perfect used Kia Pegas 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Kia Pegas 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Kia Pegas 2024 starting at an average price of 37,000. Each of our Pegas 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Pegas 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Kia Pegas 2024 for you, across UAE.
| Price | 37,000 - 37,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 95 BHP |
| Torque | 133 Nm |
| Engine capacity | 1.4 L |
| Mileage | 17 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 43 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4300 mm |
| Width | 1700 mm |
| Height | 1460 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 475 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12 sec |
| Top Speed | 170 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Kia Pegas 2024 available for sale in UAE.
The starting price of used Kia Pegas 2024 in UAE is 37,000.