-
$16,200 FeaturedUsed Lexus RC350 2017Used Lexus RC350 2017 FeaturedLexus RC350 F Sport 3.5L 3.5L V6 / F-SPORT / ELECTRONIC CLUSTER / COOLING AND HEATING SEATS / MOUSE / BIG SCREEN
Explore a wide selection of verified used Lexus RC350 2017 for sale in UAE. Buy and sell used Lexus RC350 2017 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus RC350
| Lexus RC350 2017 trims | Price* |
|---|---|
| RC350 F Sport 3.5L 2017 | AED 59,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Lexus RC350 2017 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus RC350 2017 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Lexus RC350 2017 starting at an average price of 59,000 AED. Each of our RC350 2017 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right RC350 2017 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus RC350 2017 for you, across UAE.
| Price | AED 59,000 - AED 59,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 312BHP |
| Torque | 377Nm |
| Engine capacity | 3.5L |
| Mileage | 7Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4700mm |
| Width | 1840mm |
| Height | 1395mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 300L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Lexus RC350 2017 available for sale in UAE.
The starting price of used Lexus RC350 2017 in UAE is AED 59,000.