Explore a wide selection of verified used Mazda CX-5 2020 for sale in UAE. Buy and sell used Mazda CX-5 2020 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mazda CX-5
| Mazda CX-5 2020 trims | Price* |
|---|---|
| CX-5 GT 2.5L 2020 | 56,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mazda CX-5 2020 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mazda CX-5 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Mazda CX-5 2020 starting at an average price of 43,000. Each of our CX-5 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CX-5 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mazda CX-5 2020 for you, across UAE.
| Price | 43,000 - 45,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 188 BHP |
| Torque | 251 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 12 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 56 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4550 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1670 mm - 1675 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 506 L - 965 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7.5 sec - 7.6 sec |
| Top Speed | 210 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 2 used Mazda CX-5 2020 available for sale in UAE.
The starting price of used Mazda CX-5 2020 in UAE is 43,000.