-
$26,800 PremiumUsed Mercedes Benz A200 2021Used Mercedes Benz A200 2021 PremiumMercedes Benz A200 Premium 2.0L
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz A200 2021 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes Benz A200 2021 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz A-Class
| Mercedes Benz A200 2021 trims | Price* |
|---|---|
| A200 Premium 2.0L 2021 | 98,000 |
| A200 Premium 1.4L 2021 | 55,000 |
| A200 Premium + 1.4L 2021 | 110,000 |
| A200 Hatchback Std 2.0L 2021 | 85,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mercedes Benz A200 2021 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz A200 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz A200 2021 starting at an average price of 98,000. Each of our A200 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right A200 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz A200 2021 for you, across UAE.
| Price | 98,000 - 98,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 163 BHP |
| Torque | 250 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 12 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 43 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4419 mm - 4447 mm |
| Width | 1797 mm - 1992 mm |
| Height | 1407 mm - 1440 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 341 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec |
| Top Speed | 225 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz A200 2021 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes Benz A200 2021 in UAE is 98,000.