-
-
Warranty
$30,100 PremiumUsed Mercedes Benz C43 AMG 2021Used Mercedes Benz C43 AMG 2021 PremiumMercedes Benz C43 AMG AMG SPORT Std 3.0L MERCEDES BENZ C43 AMG 2021 EDITION AMG SEATS FULL OPTION IN VERY LOW MILEAGE WITH-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz C43 AMG 2021 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes Benz C43 AMG 2021 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz C-Class
Looking for the perfect used Mercedes Benz C43 AMG 2021 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz C43 AMG 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz C43 AMG 2021 starting at an average price of 109,900. Each of our C43 AMG 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right C43 AMG 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz C43 AMG 2021 for you, across UAE.
| Price | 109,900 - 109,900 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 402BHP |
| Torque | 500Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 9Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4790mm |
| Width | 2032mm |
| Height | 1450mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz C43 AMG 2021 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes Benz C43 AMG 2021 in UAE is 109,900.