Explore a wide selection of verified used Nissan Patrol 2015 for sale in UAE. Buy and sell used Nissan Patrol 2015 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Patrol
Looking for the perfect used Nissan Patrol 2015 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Patrol 2015 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 6 listings of Nissan Patrol 2015 starting at an average price of 53,568 AED. Each of our Patrol 2015 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Patrol 2015 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Patrol 2015 for you, across UAE.
| Price | AED 53,000 - AED 80,000 |
| Body Type | SUV/Crossover , Van |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 316 BHP - 495 BHP |
| Torque | 386 Nm - 700 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L - 3.8 L |
| Mileage | 6 Km/L - 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 97 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5295 mm - 5350 mm |
| Width | 2030 mm - 2350 mm |
| Height | 1945 mm - 1955 mm |
| Seating capacity | 7 - 8 seater |
| Boot Space | 550 L - 836 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6 sec - 7.5 sec |
| Top Speed | 240 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive & All Wheel Drive |