Explore a wide selection of verified used Nissan Sentra 2023 for sale in UAE. Buy and sell used Nissan Sentra 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Sentra
Looking for the perfect used Nissan Sentra 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Sentra 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Nissan Sentra 2023 starting at an average price of 35,000 AED. Each of our Sentra 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sentra 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Sentra 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 35,000 - AED 35,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 149 BHP |
| Torque | 198 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 13.7 Km/L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4640 mm |
| Width | 1816 mm |
| Height | 1445 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Nissan Sentra 2023 available for sale in UAE.
The starting price of used Nissan Sentra 2023 in UAE is AED 35,000.