Explore a wide selection of verified used Nissan Sentra 2017 for sale in UAE. Buy and sell used Nissan Sentra 2017 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Sentra
| Nissan Sentra 2017 trims | Price* |
|---|---|
| Sentra SL Premium 1.6L 2017 | AED 22,500 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Nissan Sentra 2017 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Sentra 2017 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Nissan Sentra 2017 starting at an average price of 22,500 AED. Each of our Sentra 2017 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sentra 2017 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Sentra 2017 for you, across UAE.
| Price | AED 22,500 - AED 22,500 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 149 BHP |
| Torque | 198 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 13.7 Km/L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4640 mm |
| Width | 1816 mm |
| Height | 1445 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Nissan Sentra 2017 available for sale in UAE.
The starting price of used Nissan Sentra 2017 in UAE is AED 22,500.