-
- Right Hand
$13,500Used Toyota C-HR 2017Used Toyota C-HR 2017Toyota C-HR Toyota CHR ,1200 CC ,Right Hand Drive ,2017 Model ,Yellow Color (Export only)- Right Hand
Explore a wide selection of verified used Toyota C-HR 2017 for sale in UAE. Buy and sell used Toyota C-HR 2017 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota C-HR
Looking for the perfect used Toyota C-HR 2017 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota C-HR 2017 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Toyota C-HR 2017 starting at an average price of 0. Each of our C-HR 2017 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right C-HR 2017 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota C-HR 2017 for you, across UAE.
| Price | 0 - 0 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 96 BHP |
| Torque | 142 Nm |
| Engine capacity | 1.8 L |
| Mileage | 14 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 43 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4390 mm |
| Width | 1795 mm |
| Height | 1565 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Toyota C-HR 2017 available for sale in UAE.
The starting price of used Toyota C-HR 2017 in UAE is 43,000.