Explore a wide selection of verified used Toyota RAV4 2006 for sale in UAE. Buy and sell used Toyota RAV4 2006 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota RAV4
Looking for the perfect used Toyota RAV4 2006 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota RAV4 2006 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Toyota RAV4 2006 starting at an average price of 20,000 AED. Each of our RAV4 2006 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right RAV4 2006 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota RAV4 2006 for you, across UAE.
| Price | AED 20,000 - AED 20,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 169 BHP - 236 BHP |
| Torque | 203 Nm - 221 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 2.5 L |
| Mileage | 14 Km/L - 24 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4600 mm |
| Width | 1855 mm |
| Height | 1695 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 580 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8 sec - 9.5 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Toyota RAV4 2006 available for sale in UAE.
The starting price of used Toyota RAV4 2006 in UAE is AED 20,000.