-
-
Warranty
$38,300 PremiumNew Audi e-tron 2023New Audi e-tron 2023 PremiumAudi e-tron advanced 55 quattro 408hp (Ref# 019498)-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified new Audi e-tron 2023 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell new Audi e-tron 2023 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi e-tron (all)
Looking for the perfect new Audi e-tron 2023 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi e-tron 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Audi e-tron 2023 starting at an average price of 139,900. Each of our e-tron 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right e-tron 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi e-tron 2023 for you, across Abu Dhabi.
| Price | 139,900 - 139,900 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 402BHP |
| Torque | 664Nm |
| Battery size | 95kWh |
| Battery Range | 356km |
| Length | 4901mm |
| Width | 1935mm |
| Height | 1616mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 660L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.7sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Audi e-tron 2023 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of new Audi e-tron 2023 in Abu Dhabi is 139,900.