-
-
Warranty
$78,100Used Audi SQ5 2023Used Audi SQ5 2023Audi SQ5 Sportback TFSI quattro 3.0L 354hp (Ref# 2164646)-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Audi SQ5 2023 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Audi SQ5 2023 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi Q5 (all)
| Audi SQ5 2023 trims | Price* |
|---|---|
| SQ5 Sportback TFSI quattro 3.0L 2023 | AED 285,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Audi SQ5 2023 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi SQ5 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Audi SQ5 2023 starting at an average price of 285,000 AED. Each of our SQ5 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right SQ5 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi SQ5 2023 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 285,000 - AED 285,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 354 BHP |
| Torque | 500 Nm |
| Engine capacity | 3 L |
| Mileage | 8 Km/L - 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 70 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4682 mm |
| Width | 1893 mm |
| Height | 1662 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 550 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.9 sec |
| Top Speed | 250 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Audi SQ5 2023 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Audi SQ5 2023 in Abu Dhabi is AED 285,000.