-
-
Warranty
$113,079 PremiumUsed Mercedes Benz GLE53 AMG 2025Used Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 PremiumMercedes Benz GLE53 AMG-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz GLE
Looking for the perfect used Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 starting at an average price of 415,000. Each of our GLE53 AMG 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GLE53 AMG 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 for you, across Abu Dhabi.
| Price | 415,000 - 415,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 429BHP |
| Torque | 560Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 85L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4924mm |
| Width | 1948mm |
| Height | 1796mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 655L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Mercedes Benz GLE53 AMG 2025 in Abu Dhabi is 415,000.