-
-
Warranty
$16,700Used Mitsubishi Outlander 2023Mitsubishi Outlander GLX 2.4L 950-Monthly l GCC l 4wd, Cruise, Camera l Accident Free-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Mitsubishi Outlander 2023 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Mitsubishi Outlander 2023 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mitsubishi Outlander
| Mitsubishi Outlander 2023 trims | Price* |
|---|---|
| Outlander GLX 2.4L 2023 | AED 60,999 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mitsubishi Outlander 2023 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mitsubishi Outlander 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mitsubishi Outlander 2023 starting at an average price of 60,999 AED. Each of our Outlander 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Outlander 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mitsubishi Outlander 2023 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 60,999 - AED 60,999 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 181 BHP - 236 BHP |
| Torque | 245 Nm - 300 Nm |
| Engine capacity | 2.4 L - 2.5 L |
| Mileage | 10 Km/L - 15 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 45 L - 63 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4695 mm - 4709 mm |
| Width | 1800 mm - 1897 mm |
| Height | 1710 mm - 1745 mm |
| Seating capacity | 5 - 7 seater |
| Boot Space | 331 L - 463 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10.5sec |
| Top Speed | 170 km/h - 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Mitsubishi Outlander 2023 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Mitsubishi Outlander 2023 in Abu Dhabi is AED 60,999.