-
-
Warranty
$14,400Used Nissan X Trail 2019Used Nissan X Trail 2019Nissan X Trail SL 955-Monthly l GCC l Panoramic, Leather, Cruise l Accident Free-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Nissan X Trail 2019 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Nissan X Trail 2019 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan X Trail
Looking for the perfect used Nissan X Trail 2019 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan X Trail 2019 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Nissan X Trail 2019 starting at an average price of 52,500. Each of our X Trail 2019 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right X Trail 2019 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan X Trail 2019 for you, across Abu Dhabi.
| Price | 52,500 - 52,500 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 181 BHP |
| Torque | 244 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 11 Km/L - 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L - 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4680 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1725 mm - 1730 mm |
| Seating capacity | 5 - 7 seater |
| Boot Space | 135 L - 550 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10 sec - 11 sec |
| Top Speed | 170 km/h - 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Nissan X Trail 2019 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Nissan X Trail 2019 in Abu Dhabi is 52,500.