-
$12,300 FeaturedNew Land Rover Range Rover Evoque 2015New Land Rover Range Rover Evoque 2015 FeaturedLand Rover Range Rover Evoque LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE - 2.0L - PETROL - AUTOMATIC TRANSMISSION - 2015 MODEL YEAR
Explore a wide selection of verified new Land Rover Range Rover Evoque 2015 for sale in Dubai. Buy and sell new Land Rover Range Rover Evoque 2015 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Land Rover Range Rover Evoque
Looking for the perfect new Land Rover Range Rover Evoque 2015 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Land Rover Range Rover Evoque 2015 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Land Rover Range Rover Evoque 2015 starting at an average price of 45,000. Each of our Range Rover Evoque 2015 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Range Rover Evoque 2015 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Land Rover Range Rover Evoque 2015 for you, across Dubai.
| Price | 45,000 - 45,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 200 BHP - 309 BHP |
| Torque | 320 Nm - 540 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L - 2 L |
| Mileage | 7 Km/L - 14 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 67 L - 90 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4371 mm |
| Width | 1996 mm |
| Height | 1649 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 472 L - 591 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.4 sec - 8.6 sec |
| Top Speed | 216 km/h - 240 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 new Land Rover Range Rover Evoque 2015 available for sale in Dubai.
The starting price of new Land Rover Range Rover Evoque 2015 in Dubai is 45,000.