Explore a wide selection of verified new Lexus LX 600 2025 for sale in Dubai. Buy and sell new Lexus LX 600 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus LX 600
Looking for the perfect new Lexus LX 600 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus LX 600 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 136 listings of Lexus LX 600 2025 starting at an average price of 465,000 AED. Each of our LX 600 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right LX 600 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus LX 600 2025 for you, across Dubai.
| Price | AED 455,000 - AED 589,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 409 BHP |
| Torque | 650 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 110 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5100 mm |
| Width | 1900 mm - 1990 mm |
| Height | 1895 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 174 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10 sec |
| Top Speed | 220 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive & All Wheel Drive |