-
-
-
-
$145,776New Lexus LX600 2022New Lexus LX600 2022Lexus LX600 Signature LEXUS LX 600 SIGNTURE BLACK/RED -
-
-
-
-
-
-
Explore a wide selection of verified new Lexus LX600 2022 for sale in Dubai. Buy and sell new Lexus LX600 2022 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus LX600
Looking for the perfect new Lexus LX600 2022 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus LX600 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 11 listings of Lexus LX600 2022 starting at an average price of 553,000. Each of our LX600 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right LX600 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus LX600 2022 for you, across Dubai.
| Price | 375,000 - 755,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 409 BHP |
| Torque | 650 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 110 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5100 mm |
| Width | 1900 mm - 1990 mm |
| Height | 1895 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 174 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10 sec |
| Top Speed | 220 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 11 new Lexus LX600 2022 available for sale in Dubai.
The starting price of new Lexus LX600 2022 in Dubai is 553,000.